cigkofteciler

Çiğ köfte Türkiye’de herkes tarafından bilinen birçok kişi tarafından da sevilerek tüketilen bulgurla yapılan bir yemek türüdür. Daha çok yemek demek yerine aperatif olarak tüketilebilen mezelik olarak adlandırılan  bir yemek çeşididir. Özellikle Adıyaman, Urfa ve Diyarbakır gibi Güneydoğu Anadolu yöresine ait olan yöresel bir lezzet olarak ortaya çıkmıştır. En önemli özelliği acıyla beraber bulgurun pişirilmesinin sağlanması açısından ve elle yoğrulması nedeniyle oldukça zahmetli ve oldukçada sevilen bir meze türüdür. Çiğköfte normalde etli olarak hazırlanan ya da artık hazır tüketim olması açısından etin  bozulma ihtimali yüzünden artık etsiz olarak yapılan bir aperatiftir. Daha çok aperatif yerlerde satılan etsiz çiğ köfte genelde lavaş arasına dürüm yapılarak marul ve garnitürler sarılması şeklinde sunulmaktadır. Ancak porsiyon olarak da tüketilebilen çiğ köfte etsiz olmasına karşın çiğ köfte tadını damaklarda bırakmaktadır

Çiğ köfte öncelikle o yörelere ait olan özel bir esmer bulgurla yapılır. Renginin koyu olmasının nedeni hem bulgur hem de isot biberidir. Daha koyu olan bu bulgur daha çabuk sindirilir ve oldukçada sağlıklıdır. Kırmızı biberle beraber yoğrulan Çiğköfte bulgur yumuşadıktan sonra içerisine kimyon, maydanoz, ceviz, nane, sarımsak, nar ekşisi gibi ilave baharat ve ekşi konmaktadır. Eşsiz bir lezzete sahip olan çiğköfte birçok kişi tarafından aperatif olmasının yanı sıra karın doyurmak için de oldukça sağlıklı bir gıdadır.

 Adıyörem Çiğ Köfte sizlere meşhur çiğ köftenin etsiz muhteşem lezzetini sunuyor. Sizlere daha kolay ulaşabilmek için web adresimizi sizler için  açtık.  çiğköfte Siparişinizi www.rizecigkofte.com  sitemiz üzerinden verebilir ayrıca 0464 217 26 26 numaralı telefonumuzdan bizleri arayarak sipariş adetini ve adresinizi bırakarak hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Üstelik bulgurun biberle pişmesi sonucunda hazmetmek konusunda sorun yaratmaması oldukça önemlidir. Günün her saatinde aperatif olarak tüketebileceğiniz Adıyörem Çiğ Köfte sizlere bu lezzeti kaliteli ve uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Szlere bir telefon kadar yakınız bizi İstediğiniz zaman arayabilir ve Adıyörem Çiğ Köfte siparişinizi hemen verebilirsiniz. Servis hizmetimizde evlerinize, işyerlerinize ve özel günlerinize siparişleri de toplu alıyoruz.