cigkofte3

Çiğköfte denince ilk akla gelen Şanlıurfa olmasına rağmen, artık Türkiye’nin her yerinde etli veya etsiz çiğköfteyi bulmak mümkün hale gelmiştir. Besleyici ve sağlıklı olan bu değerli besin kaynağı yiyecek, her yaştan insanın keyifle yediği bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen her damak tadına hitap edebilmesi ve hazmının kolay olması ve uzun süre tokluk hissi vermesi nedeniyle de oldukça fazla tüketilmektedir.

Bu kadar yaygın olarak tüketilen bu güzel lezzet, usta ellerle yapılmazsa, istenilen o lezzeti vermeyebilir. Konusunda uzman aşçılarımız tarafından üretilen çiğköfte, içine katılan tüm malzemelerin doğru ölçülerde kullanılması ve hijyen kuralları çerçevesinde hazırlanması ve siz değerli müşterilerin beğenisine sunulmasıyla son bulur. Rize Adıyörem Çiğ Köfte Rize ve yöresinde kaliteli ve lezzetli çiğköfte adresi olmak için gereken tüm hassasiyeti göstermektedir. Bu lezzet harikası çiğköfte, her yörede farklılıklar gösterse de genel olarak benzer bir lezzeti bulunur.

Peki! İyi bir çiğköfte nasıl olmalıdır?

İyi bir çiğköfte için kaliteli bulgur kullanmak gerekir. İçine konulan biber ve domates salçası da en az bulgur kadar önemlidir. Salçanın yapılışı itibariyle kullanılan tuz oranı ve malzemelerin kalitesi de çiğköfte tadı için çok önemlidir. Ayrıca içine atılan yeşilliklerin taze ve doğal olması, rize çiğköfte lezzetinde önemli bir etkendir. Olmazsa olmazı baharatların da taze ve doğal olması, renklendirici kullanılmaması gerekmektedir. Tüm bu malzemeler dışında, usta ellerin bu malzemeleri doğru oranda kullanması ve yoğurma işlemini doğru yapması, lezzetli bir çiğköfte için önemlidir. Salçası fazla kullanılırsa tadı olmayacağı gibi, bulgurun fazla sulu olması da tadınıdeğiştiren bir etkendir. Bu yüzden içine katılan tüm besinler iyi ayarlanmalıdır.

Adıyörem Çiğ Köfte, müşterilerin damak tadına ve çiğköftenin aslınauygun olarak üretim yapmakta ve aynı lezzeti sürekli sunmaktadır. Aynı tadı her daim alabileceğiniz bu lezzetli aperatifi günün her saatinde  www.rizecigkofte.com adresinden ya da 0 464 217 26 26 numaralı telefonumuzdan sipariş verebilirsiniz. İster ansızın gelen misafirler için, ister acıktığınızda gönül rahatlığıyla yiyebileceğiniz bu lezzet, hızlı bir şekilde kapınıza kadar gelir. Size de afiyetle yemek kalır.