cigkofte-slider-1

Çiğ köfte Türkiye’de oldukça fazla bilinen ve birçok kişi tarafından sevilerek tüketilen bulgurla yapılan bir meze türüdür. Son zamanlarda etsiz olarak birçok aperatif bayisi bulunan ve buralarda ayaküstü tüketim olarak oldukça tercih edilen çiğ köfte içeriğinde bulunan bulgur sayesinde Fast food tüketilen gıdalar içerisinde en önemli vitamin değerine sahip olan biz lezzet türüdür. Özellikle Adıyaman, Urfa, Diyarbakır gibi Güneydoğu Anadolu yöresine ait olan bu lezzet uzun yıllardır evlerde, düğünlerde, arkadaş toplantılarında bir araya gelindiğinde yapılan ve meze olarak özellikle içki yanında da çok fazla tüketilen bir yiyecektir.

Ancak son dönemlerde belli bir akım halinde Çiğköfte Fast food gıda olarak ayaküstü de tüketilmeye başlandı. Üstelik sağlıklı olması açısından oldukça önemli! çünkü içerisinde bulunan bulgur, kırmızı biber, sarımsak, nar ekşisi, kimyon, maydanoz, ceviz gibi birtakım malzemeler içermiş oldukları vitamin ve mineral değerleri ile vücuda fayda sağlıyor. Üstelik hazmı kolay olması ve sindirim sistemini çalıştırması nedeniyle tercih edilebilecek olan çiğköfte kilo problemleri olanlar için de tavsiye edilir. Çünkü hiçbir şekilde kilo yapıcı özelliği olmayan çiğ köfte acıktığınızda hemen  lavaş dürüm olarak tüketebileceğiniz kadar kolay!

Adıyörem Çiğ Köfte sizlere çiğ köftenin faydalı özellikleriyle yoğrulmuş bir şekilde meşhur Çiğ köftesini sunuyor. www.rizecigkofte.com İnternet adresimiz üzerinden bizlere ulaşabilir ve ayrıca 0464 217 26 26 numaralı telefonumuzdan siparişlerinizi hemen iletebilirsiniz. Evlerinizde, işyerlerinizde, özel günlerinizde toplu olarak da çiğköfte hazırlanır. Ayrıca günün bir saatin de karnınız mı acıktı? hemen Adıyörem Çiğ köfteyi arayın! Sizlere çiğ köftenin eşsiz lezzetini ulaştıralım. Üstelik tüketim açısından hem kolay hem de ucuz olması bütçenize de anlık karın doyurmak için önemli bir katkı sağlayacaktır.

Çiğ köftenin faydaları arasında özellikle kolesterolü düşürmesi, Sindirim sistemini çalıştırması kabızlığı önlemek ve bunun yanı sıra kalp ve damar hastalıkları gibi birtakım hastalıklarda önemli olan B vitamini içermesi açısından koruyucu özelliği bulunmaktadır. Sizler de mutlaka çiğ köfteyi hayatınızın içerisine alan ve sofralarınızdan eksik etmeyin!