cigkoftem

Çiğköfte genelde yöresel bir yemek olsa da Türkiye’de birçok yerde çok fazla sevilerek tüketilen ve hazırlanan bir yiyecektir. Özellikle Adıyaman ve Urfa başta olmak üzere gerçek çiğköfte lezzetini bu illerde bulmak mümkündür. Ayrıca Türkiye’nin birçok yerine dağılmış olan çiğ köfte yapan ve satan yerler artık bu konuda sorun yaşamayı ortadan kaldırmıştır. Özellikle çiğköftenin lezzetini tadan kişiler bu vazgeçilmez yiyeceği tercih etmektedirler. Etsiz olarak da artık tüketilebilen çiğ köfte etli olarak tüketilmesi konusunda sıkıntı yaratması ve etli olarak sadece evlerde yapılmasını mümkün kılar hale getirmiştir. Etsiz olarak üretilen çiğ köftelerde besin değeri oldukça yüksektir. İçerisinde bulunan bulgur B grubu vitamini içermesi açısından önemli bir besin maddesidir.

Ayrıca bulgurun sindirimi kolaylaştırıcı etkisi ve vücutta yağ toplanmasını engelleme özelliği ile kolesterolün azalmasına ve Kalp hastalıklarına karşı koruma etkisi içermektedir. Ayrıca çiğ köftede kullanılan kırmızıbiber, nar ekşisi, kimyon, maydanoz, nane, ceviz, sarımsak gibi ek gıdalarda içerdiği besin değerleri ile vücuda oldukça önemli katkılar sağlamaktadır. Bu açıdan çiğ köftenin komple bu besinleri ve besin değerlerini içermesi tüketilmesi açısından tercih edilmesi gerekmektedir. Oldukça sağlıklı bir gıda olan çiğ köfte Adıyörem Çiğ Köfte olarak sizlere bu lezzeti sunmak üzere Rizeli gönül dostlarına ulaştırmaktadır. İnternet üzerinde yer alan www.rizecigkofte.com adresimizden bizlere ulaşarak Adıyörem Çiğ Köfte siparişi verebilir ayrıca 0464 217 26 26 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşarak siparişinizi verebilirsiniz.

Oldukça lezzetli olan Adıyörem Çiğ köfteyi sizler de mutlaka denemelisiniz! Özel günlerinizde işyerlerinizde, evlerinizde  Adıyörem Çiğ Köfte için sofralarınızda yer açın! Bu eşsiz lezzeti tattıktan sonra vazgeçemeyeceksiniz. Kaliteli olarak kullanmış olduğumuz malzemelerden imal ettiğimiz Adıyörem Çiğ Köfte porsiyon olarak satılmasının yanı sıra ayrıca lavaş arası olarak da satışa sunulmuştur. Bu eşiz lezzet ile tanışmak için sizler de bizi arayıp siparişinizi ve kişi adedini bildirin; hemen size Adıyörem çiğ köfte lezzetini ulaştıralım.