etsiz-cig-kofte

Çiğ köfte daha çok Adıyaman yöresine ait olan ve yapımında saatlerce  yoğrularak emek harcanan zahmetli bir yemektir. Daha çok etli olarak yapılmasının yanı sıra son dönemlerde özellikle pratik bir şekilde etsiz olarak da yapılan çiğ köfte ham maddesi olarak bulgurdan oluşmaktadır. Birçok baharatla yoğrulmak suretiyle bulgurun pişmesi bu şekilde sağlanır; hiçbir şekilde pişirme yöntemi kullanılmayan çiğköfte de daha çok acıyla yoğrulması sonrasında piştiği söylenir. Oldukça lezzetli olan çiğ köfte marul ve üzerine limon sıkılarak tüketilir. Son zamanlarda artık  lavaşla beraber servis edilen çiğ köfte bir çok kişi tarafından severek tüketilen bir gıda çeşidi olarak yer almaktadır.

Çiğköftenin lezzeti onun yoğrulması ve içerisinde bulunan baharat ve bulgurun iyi bir şekilde pişmesi ile sağlanmaktadır. Adıyörem çiğköfte sizlere sunmuş olduğu çiğköfte lezzetiyle  damaklarınızda ayrı bir tat bırakacak ve vazgeçilmez olacaktır. Kullanmış olduğumuz malzemelerin kalitesi ve yapım aşamasındaki ustaların emekleriyle yoğrulan Adıyörem Çiğ Köfte; artık sizlere çok daha kolay bir şekilde ulaşabiliyor. İnternet üzerinde yer alan www.rizecigkofte.com  adresimizden bizlere ulaşabilir; Adıyörem çiğköfte siparişini ayrıca 0464 217 26 26 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak siparişinizi verebilirsiniz.

Adıyaman yöresine ait olan Çiğ köftenin lezzetini siz Rizeli gönül dostları da mutlaka tatmalısınız. Çiğ köftenin malzemesi çok geniş kapsamlı olmasa da kullanılan baharatların aroması ile beraber bulgurun o lezzeti beraber pişerek müthiş bir damak tadı oluşturmaktadır.

Adıyörem çiğ köfte etli çiğ köfteden hiçbir fark taşımayan bir lezzete sahiptir. Özellikle iştahlı bir şekilde tüketebileceğiniz besinler arasında yer alması gerekli olan Adıyaman Çiğ köfteyi hemen sipariş edebilir ve sofralarınızda bu lezzetli tada yer verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken sipariş hattımızdan bizlere ulaşmak ve sipariş adresinizi belirtmektir. Hızlı servis imkânıyla evlere, iş yerlerine Adıyörem Çiğ Köfte siparişini hemen ulaştırıyoruz.  Ayrıca toplu olarak özel günlerde de siparişlerinizi alıyor ve sizlere özel günlerinizde de bu lezzeti sunuyoruz. Adıyörem Çiğ Köfteyi  yaptığınız andan sonra vazgeçemeyeceksiniz!