adiyorem

Çiğ köfte Adıyaman ve Urfa gibi birtakım yörelere ait olan özel formülüyle birinci sınıf kalitede malzemelerle üretilen ve bulgurla baharatın yoğrulması sonrasında elde edilerek pişirilen bir yemek çeşididir. Et kullanılmadan üretilen artık daha sağlıklı bir şekilde zengin besin değerlerine sahip içeriği ile sunulan çiğ köfte kullanılan malzemeler açısından da oldukça önemlidir. Özellikle bu yörelerde yapılan çiğköftelerde kullanılan esmer bulgur sağlık açısından oldukça  önemli vitaminler içerir. Özellikle B vitamini açısından zengin olan ve birçok minerali içerisinde taşıyan bulgurun besin değeri oldukça yüksektir. Bu sayede sindirimi kolaylaştırması açısından kolesterolü engelleyici özelliği de bulunur.

Çiğ köfte yapılırken içerisinde yer alan malzemeler daha çok kırmızı biber, kimyon, maydanoz, ceviz, nane, sarımsak, nar ekşisi kullanılmaktadır. Öncelikle kırmızı biberle bulgurun yoğrulması sonrasında iyice pişmesi sağlanır. Bu şekilde bulgur diriliğini kaybeder ve pişmiş olur. Daha sonra içerisine ilave edilen diğer malzemelerle harmanlanan çiğ köfte köfteler halinde servise sunulur. Yanında marul ve limonla ayrıca istenilirse sosla servis edilen çiğ köfte lezzet açısından damak tadına hitap eder.

Adıyörem Çiğ Köfte sizlere yöresel bu lezzeti servis etmekten mutluluk duymaktadır. Bu lezzeti taktıktan sonra bu vazgeçemeyeceksiniz. www.rizecigkofte.com  adresimizden bizlere ulaşarak Adıyörem Çiğ Köfte siparişinizi internet üzerinden verebilir ya da 0464 217 26 26 numaralı telefonumuzdan  ulaştırabilirsiniz. Özel günlerinizde, evlerinizde, işyerlerinizde pikniklerinizde ve daha birçok yerde sağlıklı olarak etsiz Adıyörem  çiğ köfte tüketebilirsiniz. Üstelik pratik olması açısından da kolaylık sağlayan çiğ köfte yemek birçok açıdan besin değeri almak demektir.

Adıyörem Çiğ Köfte sizlere bir telefon kadar yakındır. Bize telefonunuzdan ulaşarak kişi adetini ve adresi belirtmeniz yeterlidir. Ggece yarısı aç mı kaldınız canınız hiçbir şey yapmak istemiyor mu? Hemen bize  arayın ve sizlere hemen Adıyörem Çiğ köfteyi ulaştıralım.

Üstelik sindirim açısından sorun yaratmaması gece bile yeme şansını size sunmaktadır. Hiçbir şekilde içerisinde su bulunmayan ve sadece kırmızı biberle pişmesi sağlanan Adıyörem Çiğ Köfte Özel ikramlarınız  içinde de yer almalıdır.